Start where you are. Use what you have. Do what you can. Artur Ashe
Blog > Komentarze do wpisu
List otwarty blogerów z Bloxa

To nasze miejsce w sieci i nie chcemy stąd odchodzić. Dlaczego Agora nas odrzuca?Papierowa Gazeta Wyborcza reklamuje się od dziś słowami Nam nie jest wszystko jedno.

Nam też nie jest wszystko jedno!

Jesteśmy grupą blogerów z Bloxa. Nasze blogi prowadzimy już od dłuższego czasu, wkładając w to sporo czasu, pasji i zaangażowania. Gdy zaczynaliśmy blogowanie – pisanie właśnie na tym portalu było powodem do dumy i poczucia przynależności do dbającej o jakość elity blogosfery. 
Czuliśmy też, że jesteśmy ważni dla zarządzających portalem gazeta.pl. Blox się rozwijał, zawsze były na nim aktualne informacje, na stronie głównej gazeta.pl codziennie można było znaleźć linki do kilku ciekawych notek z blogów. Nawet więc, gdy czasami zdarzały się awarie serwerów czy błędy w oprogramowaniu – przymykaliśmy na to oczy. Tym bardziej, że kontakt z adminem był na bieżąco i gdy tylko coś się działo, zawsze była reakcja.

A teraz? Od dłuższego czasu czujemy, że jesteśmy zbędni i niepotrzebni. Bloxem nikt zarządza, nie aktualizuje nawet tych funkcjonalności, które już są. Ze strony gazeta.pl zniknęło okienko Bloxowe (a także fora i galeria zdjęć) – dominują za to tytuły i newsy typowe dla tabloidów, a nie dla medium, które kiedyś uchodziło za opiniotwórcze. Napisanie prostej notki, komentarza czy wklejenie zdjęcia coraz częściej staje się poważnym problem technicznym. Pomocy nie ma albo wcale, albo ogranicza się do standardowych formułek typowych dla korporacji. 
Świat się zmienia, blogosfera również. Obecnie blogi to w wielu wypadkach naprawdę wartościowe strony, zawierające treść i dyskusje na wysokim poziomie, o wysokim PageRanku. Niestety, czujemy się coraz bardziej intruzami na portalu, zupełnie zbędnym elementem niepasującym do nowej wizji funkcjonowania gazeta.pl. Poziom Plotka góruje – to niestety widać na portalu. Efekt jest widoczny – coraz więcej wartościowych blogerów szuka sobie innego miejsca, kończąc swoje blogowanie na Bloxie. 
Tu się kiedyś dobrze pisało….


To nasze miejsce w sieci i nie chcemy stąd odchodzić. Dlaczego Agora nas odrzuca?

Nam, blogerom z Bloxa, też nie jest wszystko jedno. 

list pozwoliłam sobie skopiować od Marzateli

wtorek, 24 kwietnia 2012, wanilia39

Polecane wpisy

  • maj

    naprawdę nie wiem jak to się dzieje, że czas ucieka tak szybko. dziś wolniej… właśnie zasiadłam z kawką zapraszam!

  • za rogiem stoi

    wiosna. nie może się zdecydować... ale chyba nie ma wyjścia :) czekam!!

  • zaglądam

    jednak nie piszę. dlaczego? nie wiem. może jeszcze kiedyś wrócę do tego. na razie ciepło i jesiennie pozdrawiam.

Komentarze
2012/04/24 08:47:10
Tak? A ja nic nie wiem...Trzeba się będzie przenosić? Bleeeeeeee
-
2012/04/24 09:12:38
Renia o to właśnie chodzi, żeby nie przenosić się...
-
2012/04/24 09:16:40
Ja też nic nie wiem. Dlaczego niby miałabym się gdzieś przenosić? Co jest nie tak? Znaczy tu jest niby opisane, ale ja nadal nie wiem o co chodzi...
-
2012/04/24 09:27:56
Agnieszko, blox często zawodzi, nik się nie interesuje blogowiczami, niektórym piszącym na bloxie znikają notki - po kilka stron, nie m administratorów bloxa... jeszcze kilka dni temu można było z bloxa wysłać kartkę świąteczną... z mikołajem... itp
proponuję poczytać jeszcze u innych blogerów...
-
2012/04/24 10:46:48
Pierwsze słyszę...
-
2012/04/24 12:22:03
no, ja niedługo będę na konferencji dla blogerów kulinarnych przez Agorę organizowaną .. zobaczymy czy coś powiedzą ..
-
2012/04/24 20:09:52
Dzięki za podrzucenie tematu:) Od jakiegoś czasu zastanawiam się dokąd zwiać z bałaganu bloxa...
-
2012/04/25 15:33:28
Jak Waszym zdaniem tu jest burdel, to zapraszam na interię, zatęsknicie za bloxem po pięciu minutach.
Poza tym rozbraja mnie argument "bo nikt się nami nie interesuje". Jasne. Powinni każdemu dawać na dzień dobry złoty zegarek.
-
2012/04/25 16:39:17
Wanilko jedno jest na plus: nie ma nachalnych reklam, jeśli sobie tego nie życzysz. Wiem, co mówę. Mam bloga na wp... makabra. i ze zrobieniem szablonu i często ze wstawieniem nowego wpisu. I te nagłówki reklam, których nie można się pozbyć. Wolę blox. Mimo wszystko.
-
2012/04/25 20:41:37
fajnie,ze cos z tego rozumiem ale pomijajc fakt,ze jestem "zielona" juz zbulwersowal mnie jeden komentarz pod wpisem.
I w zwiazku z tym mam pytanie do tej osoby,ktora cos wspomniala o zlotym zegarku:
Mianowicie czy ktos sie o taki tu upominal?
Ten zloty zegarek ta slaba przenosnia...wymysl cos bardziej wiarygodnego...
Polaczki nigdy nie interesuja sie wlasnym biznesem..
Dla nich najwiekszym wtrogiem jest...klient-bo to ten domaga sie najwiecej,zadaje niewygodne pytania i mam tysiace oczekiwan...ale jesli ktos zalozyl siec,firme itp..to powinien byl sie z tym liczyc....